Kompleksowe remonty mieszkań i domów – czy warto wydać na nie pieniądze?

Większość nabywców mieszkań z rynku pierwotnego decyduje się na ich odbiór w stanie deweloperskim. Mieszkanie pod klucz stanowi mniej popularną opcję. Również nabywając nieruchomości z rynku wtórnego, ich remont często staramy się przeprowadzać na własną rękę. Co ciekawe, według raportu „Nie ma jak w domu! Czyli jak mieszkają Polacy” udostępnionego przez Echo Investment, podejmujemy taką decyzję nieco wbrew własnym przekonaniom. 39% badanych wskazało, że chętnie wybrałoby wykończenie mieszkania pod klucz, zaś jedynie 24% w rzeczywistości preferuje stan deweloperski.

Kompleksowe remonty mieszkań w Warszawie

Z czego wynika ten dysonans poznawczy? Dlaczego nabywając nieruchomość na własny użytek lub pod wynajem warto rozważyć jeszcze jedną opcję – kompleksowe remonty mieszkań i domów prowadzone pod okiem specjalistów? Wyjaśniamy!

Co oznacza kompleksowy remont lub wykończenie pod klucz i co obejmuje?

Zanim ocenisz, czy kompleksowe remonty mieszkań to usługa odpowiednia dla Ciebie, objaśnijmy pokrótce pojęcia „stan deweloperski” oraz „mieszkanie pod klucz”. Co oznacza każdy z tych terminów?

Stan deweloperski

Tak naprawdę nie istnieje spójna definicja lokalu w stanie deweloperskim, ponieważ każdy z deweloperów posiada w tym zakresie nieco inną ofertę. Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, zazwyczaj możesz liczyć na:

 • otynkowanie ścian lub opcjonalnie pokrycie ich białą farbą,
 • montaż drzwi oraz stolarki okiennej,
 • wykonanie parapetów,
 • wykonanie wylewki podłogowej,
 • instalację wodno-kanalizacyjną,
 • instalację grzewczą wraz z grzejnikami,
 • instalację elektryczną z gniazdkami,
 • wentylację.

Jeśli nabywasz mieszkanie z rynku wtórnego, które wymaga remontu, sporo pracy i nakładów finansowych może kosztować Cię przywrócenie nieruchomości do takiego stanu. Wykończenie i aranżacja przestrzeni zgodnie z Twoimi potrzebami lub oczekiwaniami potencjalnych najemców to dopiero kolejny czasochłonny krok.

Mieszkanie lub dom pod klucz

Mieszkanie pod klucz stanowi popularną opcję w ofercie deweloperów, której ostateczny kształt zależy od wybranego pakietu. Zwykle dom pod klucz jest reklamowany jako gotowy do zamieszkania, chociaż ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością, bo przeprowadzone przez dewelopera prace ograniczają się do:

 • wykonania przyłączy,
 • malowania ścian i ułożenia ceramiki, 
 • białego montażu w łazience, 
 • montażu podłogi, 
 • montażu zabudowy kuchennej.

Co ważne, mieszkanie pod klucz jest dziełem pracowni architektonicznej, ale zazwyczaj jego projekt nie podlega indywidualizacji. Po odbiorze lokalu czekają Cię kolejne inwestycje, przede wszystkim pełne umeblowanie i udekorowanie mieszkania. 

Na rynku wtórnym analogiczną usługę stanowi standardowy remont. Różnica polega na tym, że znalezienie ekip, które przeprowadzą niezbędne prace, podobnie jak projekt wnętrz i zakup wszystkich materiałów budowlanych leżą w Twojej gestii.

Kompleksowe remonty mieszkań

We wspomnianym na wstępie badaniu 32% zwolenników stanu deweloperskiego uważa, że wykończenie mieszkania pod klucz jest zbyt drogie. W rzeczywistości zlecając remont i aranżację lokalu jednemu doświadczonemu partnerowi, można sporo zaoszczędzić. Z kolei ponad połowa respondentów, którzy preferują wykończenie pod klucz zwraca uwagę na brak czasu. To słuszne spostrzeżenie, które zresztą dotyczy również umeblowania i aranżacji wnętrz.

Kompleksowe remonty domów i mieszkań stanowią trzecią możliwość, na którą możesz się zdecydować, jeśli pragniesz, by po wykonaniu usługi nieruchomość była całkowicie gotowa na przyjęcie domowników, choćby tego samego dnia. Propozycja dotyczy lokali z rynku wtórnego i pierwotnego, znajdujących się w stanie surowym, deweloperskim, wymagających generalnego remontu, albo które (przynajmniej w teorii) przeszły wykończenie pod klucz.

W czasach, gdy sporym wyzwaniem stał się kompleksowy remont łazienki, tym bardziej trudno zapanować nad remontem i aranżacją całego mieszkania. Stawiając na kompleksowe remonty, to Ty podejmujesz wszystkie kluczowe decyzje od projektu, po aranżację przestrzeni, ale nad realizacją przedsięwzięcia na każdym etapie czuwają specjaliści. To znacznie więcej niż wykończenie pod klucz!

Pełne wykończenie pod klucz w Warszawie z pomocą HomeeWaw

Kompleksowy remont w Warszawie to jedna ze specjalności w ofercie HomeeWaw. Pomagamy naszym klientom w realnym wykończeniu mieszkania lub domu pod klucz. Nasza rola rozpoczyna się na dowolnym etapie remontu, zależnie od kondycji Twojego lokalu. Gdy go opuszczamy, możesz wprowadzić się do niego natychmiast lub zaprosić najemców. Sprawdź, jak pracujemy i co oferujemy!

1.      Projekt mieszkania pod klucz

Na początku spotykamy się w Twoim lokalu i wspólnie określamy Twoje potrzeby i cele. Bierzemy pod uwagę najdrobniejsze detale – od rozkładu pomieszczeń, po usytuowanie każdego gniazdka elektrycznego. Wybieramy styl aranżacyjny, by stworzyć przestrzeń, w której poczujesz się swobodnie lub doradzamy, jakie rozwiązania wybrać, by wpisać się w oczekiwania typowych najemców. Współpracujemy z architektem wnętrz, który przygotuje dla Ciebie indywidualny projekt dostosowany do Twojego budżetu.

2.      Zakupy bez stresu

Po akceptacji projektu rezerwujemy terminy u sprawdzonych ekip remontowych, z którymi pracujemy od lat. Nie lubimy przestojów, zatem w międzyczasie przystępujemy do zakupów, dzięki czemu unikasz regularnych wieczornych i weekendowych „pielgrzymek” do marketów budowlanych oraz sklepów ze sprzętem RTV AGD. My znamy je na pamięć i poruszamy się po nich jak ryba w wodzie. Szanujemy Twój budżet, więc szukamy jakościowych materiałów budowlanych, mebli i wyposażenia w promocyjnych cenach.

3.      Kompleksowe remonty domów i mieszkań bez przestojów

Następnie wkraczamy w kluczowy etap kompleksowego remontu mieszkania. Spinamy harmonogram prowadzonych prac, by nie zmarnować ani jednego dnia. Pieczołowicie czuwamy nad ich prawidłowym wykonaniem. Dokładnie sprawdzamy działanie każdej domowej instalacji. Wykazujemy się aptekarską precyzją, by nierówna podłoga, krzywo ułożone kafelki albo skrzypiące drzwi nie szpeciły naszego wspólnego dzieła!

4.      Umeblowanie i aranżacja

Gdy tylko ściany i podłoga wyschną, przystępujemy do montażu i ustawienia mebli, zgodnie z wypracowanym wcześniej projektem. Na karniszach wieszamy wybrane przez Ciebie zasłony, a na sofie układamy wygodne miękkie poduszki i ciepły koc. Każde lustro, wieszak lub obraz umieszczamy co do centymetra tam, gdzie założyliśmy to w projekcie. Naszym zdaniem wykończenie mieszkania pod klucz polega właśnie na tym.

5.      Odbiór mieszkania pod klucz w Warszawie

Na końcu dokładnie porządkujemy i sprzątamy Twoje mieszkanie. Każde pomieszczenie lśni czystością, w powietrzu unosi się przyjemny zapach, a na kuchennym stole czekają na Ciebie świeże kwiaty. Na ten dzień możesz zaplanować przeprowadzkę, by wieczorem wziąć prysznic w eleganckiej łazience, a później przespać noc w swojej nowej przytulnej sypialni. Jeśli Twoja nieruchomość ma charakter inwestycyjny, możemy przeprowadzić dla Ciebie home staging w Warszawie i okolicach i przygotować przyciągające najemców ogłoszenie. Dzięki temu szybciej znajdziesz lokatorów!

Na każdym etapie prac remontowych bierzemy na siebie kontakt ze spółdzielnią lub wspólnotą mieszkaniową. Podobnie jak Ty nie przepadamy za biurokracją, ale mamy ogromne doświadczenie w błyskawicznym załatwianiu spraw, więc chętnie wyręczymy Cię w tym obowiązku.

Remonty domów i mieszkań w Warszawie - kompleksowo

Ile kosztuje kompleksowy remont w Warszawie?

Zastanawiasz się, ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz w Warszawie w naszym wykonaniu? W rzeczywistości wszystko zależy od Ciebie! To ty decydujesz, czy przeprowadzając kompleksowy remont łazienki wykorzystamy uniwersalne i wytrzymałe białe kafelki w cenie 50 zł/m2, czy może wolisz postawić na eleganckie rektyfikowane marmurowe płytki w dużych formatach.

Naszym zadaniem jest znalezienie dla Ciebie najkorzystniejszych opcji w dostępnym budżecie, uniknięcie kosztownych przestojów oraz nadzór nad remontem, by fuszerka lub błędy projektowe nie naraziły Cię teraz lub w przyszłości na dodatkowe koszty. Nasze wynagrodzenie pozwoli Ci uniknąć błędów zniechęcających najemców, straty cennego wolnego czasu i niezadowolenia z finalnego efektu.

Remont lub wykończenie mieszkania pod klucz – sprawdź, dlaczego warto!

Jeśli planujesz wykończenie pod klucz w Warszawie lub samodzielne przeprowadzenie wszystkich prac, rozważ kompleksowy remont. Przekonaj się, jak wiele na tym zyskujesz:

 • Uniknięcie przestoju – wielu naszych klientów zgłasza się do nas po kilku miesiącach nieudanych prób samodzielnego remontu lub złych doświadczeń z nierzetelnymi ekipami remontowymi. W tym czasie ich lokale na siebie nie zarabiały, za to generowały koszty w postaci czynszu i rachunków za prąd. Współpracując z nami, ustalasz harmonogram prac i odbierasz perfekcyjnie wykończony i zaaranżowany lokal w terminie, na który się umówiliśmy.
 • Oszczędność czasuwykończenie pod klucz to czasochłonne przedsięwzięcie, w trakcie którego musisz zająć się zakupami, logistyką i stale nadzorować ekipę remontową. Już w pierwszych tygodniach odczuwasz brak wolnych wieczorów i weekendów, marnujesz dostępny w pracy urlop i zaniedbujesz obowiązki. Dzięki nam możesz tego uniknąć.
 • Redukcja kosztówwykończenie pod klucz w Warszawie lub kompleksowy remont mieszkania wiążą się z dużymi kosztami. Nasze doświadczenie i współpraca z architektem wnętrz pozwala je zredukować. Wiemy, jak kupić materiały budowlane w promocyjnych cenach. Współpracujemy ze sprawdzonymi ekipami remontowymi, więc nie istnieje szansa przepłacenia za usługę. Kupujemy dla Ciebie tylko to, co jest naprawdę potrzebne. Wbrew pozorom spore oszczędności w kosztach materiałów przynoszą nawet rzetelnie wykonane projekty instalacji.
 • Stały nadzór – trzymamy rękę na pulsie. Stale nadzorujemy terminowość i jakość wykonanych prac. W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych, rozwiązujemy je od razu. W przyszłości nie będziesz martwić się przeciekającą instalacją wodno-kanalizacyjną, pękniętym tynkiem czy odpadającymi kafelkami.
 • Indywidualny projekt – stworzona przez nas aranżacja będzie ściśle dopasowana do oczekiwań grupy potencjalnych najemców pod względem funkcjonalności i aranżacji. W ten sposób unikniesz częstych rotacji lokatorów. Jeśli wykańczasz mieszkanie na własne potrzeby, staniesz się współtwórcą projektu, jednocześnie korzystając z naszego doświadczenia.
 • Prawdziwe mieszkanie pod klucz – gdy nasza praca dobiega końca, lokal jest w pełni gotowy na przyjęcie lokatorów!

Powierz wykończenie pod klucz w Warszawie profesjonalistom wybierając kompleksowy remont. Niech Twoja inwestycja generuje przychody najszybciej jak to możliwe!

Może zainteresuje Cię również: Jak przygotować mieszkanie na wynajem?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.