Warszawski Grochów i mieszkanie z historią

-Wie Pani, że mieszkał tutaj kiedyś Mieczysław Fogg? – przywitał mnie Właściciel mieszkania na warszawskim Grochowie. 

– Tutaj, w tym mieszkaniu? – zapytałam.

– Może w tym. Dokładnie nie wiadomo, ale legenda głosi, że mieszkał w tym bloku – odparł Właściciel. – Damy radę coś zrobić z tymi „salonami”? – zaśmiał się.

– Oczywiście, że tak ❗ 

Jak widać na zdjęciach powyżej, mieszkanie wymagało generalnego remontu: wymiany instalacji elektrycznej, wymiany podłóg oraz płytek w łazience.

Mieszkanie składało się z 2 pokoi oraz osobnej widnej kuchni. Właścicielowi zależało, aby przygotować mieszkanie do najmu. Jako grupę docelową wybraliśmy pary lub rodziny z dzieckiem. Dużym atutem tej lokalizacji była bliskość komunikacji miejskiej – 15-20 minut drogi do centrum.

Wpadliśmy na pomysł, aby przenieść kuchnię do dużego pokoju a pomieszczeni po kuchni zaadaptować na nieduży pełniący funkcje gabinetu lub pokój dziecięcego. Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych zgód ze Spółdzielni mieszkaniowej przystąpiliśmy do prac.

 

Po remoncie mieszkanie prezentowało się tak.

W tym przypadku wykonywaliśmy usługę kompleksową więc przeprowadziliśmy również home staging, sesję zdjęciową, opis oferty na portale ogłoszeniowe a na sam koniec poszukaliśmy najemców.

 

A oto efekt końcowy naszych prac! Duża zmiana, prawda? 

P.S. W przeszłości mieszkanie należało do Mieczysława Fogga… to lub inne w tym bloku 😉