Niepozorna komoda, która daje wiele możliwości

Przygotowywanie mieszkania do najmu to wielka frajda! Każdy z projektów jest inny. Wyzwania i niespodzianki spotykamy na każdym kroku 😉

 

Najczęściej dużym wyzwaniem jest umeblowanie małych pomieszczeń tak aby były funkcjonalne. Zwracamy bardzo dużą uwagę na to, aby potencjalny lokator miał wystarczająco dużo miejsca do przechowywanie swoich rzeczy. Zależy nam bardzo na tym, aby w pokoju znalazło się miejsce na: drążek do ubrań wiszczących oraz kilka półek. Jeżeli jest wystarczająca przestrzeń to staramy się również wstawić komodę. 

 

Przy jednym z projektów udało nam się zagospodarować wnękę i zrobić z niej szafę z drążkiem oraz z miejsce na przechowywanie np. walizki czy suszarki na obrania😊 Niestety nigdzie nie było miejsca na półki. Prosta sprawa – kupujemy komodę. Jak okazało się później znalezienie komody o odpowiednich wymiarach (czyli bardzo małej 😁) oraz pasującej kolorystycznie było nie lada wyzwaniem. 

 

Przy okazji tych poszukiwań znaleźliśmy mebel, który jest niepozorny, ale bardzo ciekawy. Mowa tu o komodzie Rast z Ikea. Obstawiam, że nikt z Was nie zwrócił uwagi na ten mebel podczas pobytu w Ikei. Wygląda on tak: 

Powiecie, że brzydka… i zgodzę się z Wami 😁 Ale ma wiele plusów:

➕ cena – kosztuje jedynie 179 zł

➕ wymiary – 62×70 cm

➕ matriał – mebel wykonany jest z litego drewna sosnowego.

 

Wszystkie z powyższych plusów nas satysfakcjonowały – za wyjątkiem koloru. Jak się pewnie domyślacie mebel został przez nas pomalowany tak aby wpasował się wystrój pokoju. Efekt naszych prac poniżej.

 

Poszukując informacji o tym jakiej farby użyć do malowania komody natrafiłam na wiele zdjęć metamorfoz komody Rast. Chyba jest to jeden z najczęściej przerabianych mebli ze szwedzkiej sercówki.  Zmiana koloru to tylko jedna z możliwości. Możecie jeszcze np.:

✅ zmienić uchwyty

✅doczepić nóżki.

 

Wiele inspiracji możecie znaleźć w wyszukiwarce Google wpisując po prostu hasło „IKEA Rast metamorfoza” lub na portalu Pinterest. 

 

Poniżej kilka metamorfoz wybranych przeze mnie na portalu Pinterest.